Nakupuj bez reklamací!

Zpět do magazínu

Ušetři si čas, nervy a peníze! Zde je pár zásadních typů, jak nakupovat bez reklamací...

 

Tutovka – přesně se změř a ještě se s námi poraď

Nikdy se mi nestalo, že by se zákazník změřil přesně dle pokynů, pak mi zavolal, zeptal se mě, jakou mám s tímto typem zboží zkušenost a nakonec vybral špatnou velikost.  A to není jediná výhoda tohoto postupu. Sice vím, která bota, bunda, značka má kde odchylku v číslování, ale kdybych přeci jen udělal chybu a poradil Ti špatně, můžeš mi to omlátit o hlavu! Já pak bez mrknutí oka uznám chybu a bleskově a zdarma Ti zboží vyměním. A ještě Tě jako omluvu pozvu na pivo nebo na kafe.

A chceš-li to přeci jen vzít čistě na sebe a nezdržovat se nějakými maily a telefonáty…

Ber v potaz vlastní zkušenost

Nakupuj i na základě vlastní zkušenosti s danou značkou, typem výrobku a obchodem. Pokud se budeš držet jedné značky a roky jí budeš nakupovat v kvalitních a značkových obchodech jako je fitbest.cz, nebudeš mít žádný problém. Ale vážně pozor na to, kde nakupuješ. Některé obchody berou zboží bůhvíodkud a může být jiné číslování i kvalita.

Vyzkoušej si výrobek před nákupem po internetu

To se týká hlavně dosud nevyzkoušených novinek a problematických produktů typu drahé přilby, cyklistické tretry, speciální funkční prádlo atd. Produkty, které musí dokonale sedět, by sis měl nejprve vyzkoušet někde na prodejně. Když si pak zkusíš dvoje tretry Lake z kolekce 2014 a sedne ti velikost 44, koukni ještě, jakým dalším údajům to odpovídá (vel. UK, délka vnitřní vložky v mm) a na internetu už máš pak vyhráno.

Studuj podrobně velikostní tabulky a upozornění

Prostě se jednou za rok, dva, až budeš u nás dělat větší nákup, tak si změř nohu v mm dle návodu, který najdeš zde na webu, pak si změř obvod hlavy, hrudníku, pasu, délku rukávů a celkovou délku tvého nejlépe padnoucího oblečení a máš vyhráno. Už tě nemusí zajímat „M“, „L“, „37“, „11,5“. Vezmeš si svoje údaje, porovnáš s těmi, které jsou v příslušné tabulce, a v klidu nakoupíš. A když se ti nebude něco zdát, kontakt na nás máš. My se na oplátku budeme snažit, abys měl u každého produktu vhodné aktuální velikostní tabulky a v případě odchylek od standardu Ti tam hodíme upozornění.Náš malý sportovec v Sanelu :D


Dárek pro mladého sportovce? Poraď se s trenérem!

Všechny reklamace na hokejky a florbalové hole v loňském roce byly dárky pro syny a dcery, kde rodiče délku hole pouze odhadli. S trenérem se poradili, až když se zjistilo, že bylo třeba koupit hůl delší. Stačil jeden telefonát, 2 minuty hovoru s trenérem a radost z úžasného dárku mohla být okamžitá a mnohonásobně větší.
Zpět do magazínu